היסודות של ניהול רשתות

ניהול רשת הוא תהליך ניהול רשת מחשבים, הכולל התקני חומרה ותוכנה.

המונח "ניהול רשת" יכול לשמש לתיאור תהליך ניהול כל סוג של רשת, אך משמש לרוב לתיאור ניהול רשתות ארגוניות קוויות או אלחוטיות. ניהול הרשת מתבצע בדרך כלל על ידי צוות ייעודי המבצע משימות כמו התקנה, תצורה, ניטור ופתרון תקלות.

ניהול רשת:

ניהול רשת (NM) הוא תהליך ניהול רשת מחשבים הכוללת התקני חומרה ותוכנה. המונח "ניהול רשת" יכול לשמש לתיאור תהליך ניהול כל סוג של רשת, אך משמש לרוב לתיאור ניהול רשתות ארגוניות קוויות או אלחוטיות. ניהול רשת כרוך בדרך כלל בצוות ייעודי המבצע משימות כמו התקנה, תצורה, ניטור ופתרון תקלות.

היסודות של ניהול רשת

ניהול רשתות הוא תחום לימוד המתמקד בניהול, עיצוב והטמעה של רשתות. מערכות ניהול רשת (NMS) הן תוכנות המשמשות לניטור וניהול ביצועי הרשת. הסוג הנפוץ ביותר של NMS הוא מערכת ניהול רשת ארגונית (ENMS). מערכות אלו עוקבות אחר הביצועים והזמינות של שרתים, מתגים, נתבים, חומות אש והתקנים אחרים בארגון.

ישנם שני סוגים עיקריים של ניהול רשתות ארגוניות: פרואקטיבית ותגובתית. ניהול יזום כולל תכנון לצרכים עתידיים על ידי חיזוי בעיות עתידיות עם תשתית ה-IT של החברה. ניהול תגובתי כולל תגובה לאירועים כפי שהם מתרחשים בזמן אמת.

למנהלי רשת יש תחומי אחריות רבים: עליהם לזהות בעיות פוטנציאליות ברשת לפני שהן קורות; לאבחן בעיות.

סוגים עיקריים של ניהול רשתות ארגוניות

רשתות ארגוניות משמשות לחיבור כל המכשירים בארגון. הם יכולים להיות קוויים או אלחוטיים. ניהול רשת הוא תהליך הבטחת ההפעלה של הרשת בצורה יעילה ומאובטחת.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של ניהול רשת:

-ניהול רשת פיזית – הקפדה על חיבור פיזי בין כל המכשירים ברשת.

-ניהול רשת לוגי – הבטחת שכל התוכנה והחומרה עבור מכשיר מסוים תואמות זו לזו

-ניהול רשת יישומים – הבטחת יישום מותאם לפלטפורמה ספציפית, כגון נייד או שולחן עבודה

ישנם סוגים שונים של ניהול רשתות ארגוניות.

הסוג הראשון נקרא מודל ריכוזי או היררכי. זוהי הדרך המסורתית לניהול רשתות, שבה יש מיקום מרכזי אחד שמטפל בכל הניתוב ומספק גישה לכל המשאבים.

הסוג השני נקרא מודל מבוזר. למודל זה אין מיקום מרכזי והוא מסתמך על רשת עמית לעמית.

הסוג השלישי נקרא מודל רב-שכבתי או מבוזר היררכי. הוא משלב היבטים של מודלים מרכזיים ומבוזרים כאחד, כאשר חלק מהפונקציות מטופלות במיקום מרכזי בעוד שאחרות מטופלות על ידי עמיתים ברשת.

ניהול רשתות (למידע נוסף מהו ניהול שרתים ומה ההבדל לניהול רשתות) ארגוניות הוא תחום רב תחומי הכולל את הדיסציפלינות של מדעי המחשב, הנדסת חשמל וניהול. הוא עוסק בתכנון, יישום ותחזוקה של רשתות ארגוניות.

שלושת הסוגים העיקריים של ניהול רשת ארגונית הם

1) ניהול רשת פיזית: סוג זה של ניהול רשתות ארגוניות כולל התקנה ותצורה פיזית של חומרה ותוכנה ברשת.

2) ניהול רשת תוכנה: סוג זה של ניהול רשת ארגונית כולל ניהול תוכנות בשרתים כדי להבטיח שהן מוגדרות כהלכה.

3) ניהול רשת נתונים: סוג זה של ניהול רשת ארגונית כולל ניהול נתונים בשרתים כדי להבטיח שהם מוגדרים כהלכה.

תוכן עניינים

סטניסלב אסטרין

סטניסלב אסטרין

סטניסלב אסטרין מסביר כי למדיניות הריבית של בנק ישראל תפקיד מכריע בעיצוב הנוף הכלכלי של המדינה, בעיקר בשוק הדיור. כבנק המרכזי של ישראל, הוא קובע

תביעת שלום בית

תביעת שלום בית

תביעת שלום בית: האם זה הפתרון הנכון למשבר בנישואין? תביעת שלום בית, הליך משפטי ייחודי המוגש לבית הדין הרבני, היא ניסיון אחרון של בן זוג

דילוג לתוכן