חלקי המצלמה והמשמעות שלהם

בכל מצלמה ישנם מספר חלקים חשובים, בינהם החיישן הצמצם העדשה והגוף של המצלמה. במאמר זה נסביר על חלקי המצלמה (חלק מהם נמצאים גם בעדשה וצריך לדעת להבדיל בינהם).

כמובן שמעל הכל זה יעזור לכם גם לדעת איך לבחור מצלמת וידאו מקצועית לצילום אירועים וזאת כמובן בהתאם לדגשים חשובים כמו היכולת של המצלמה להתמודד עם תנאי תאורה קיצוניים.

מהו התפקיד של החיישן במצלמה?

חיישנים הם המרכיב המרכזי של המצלמה והם גם אחראים על לכידת האור.

החיישן ממיר אור לאות חשמלי שמעובד על ידי המצלמה כדי לייצר תמונה דיגיטלית. החיישן מורכב בדרך כלל ממערך של פיקסלים, הפועלים יחד ליצירת תמונה.

החיישן הוא החלק החשוב ביותר במצלמה מכיוון שהוא מצלם את התמונה. ישנם שני סוגים של חיישנים, CMOS ו-CCD.

חיישני CMOS זולים יותר לייצור והם יעילים יותר בתנאי תאורה חלשה אך יש להם רזולוציה נמוכה יותר מחיישני CCD. הרזולוציה היא עד כמה אתה יכול לראות אובייקט או אדם בתמונה.

חיישני CCD לוקח זמן רב יותר לעבד תמונות ולכן כאשר אתה מצלם תמונה, יש עיכוב לפני שתראה את התוצאה על המסך שלך או באלבום התמונות שלך.

החיישן הוא חלק בלתי נפרד מהמצלמה. הוא לוכד את האור והופך אותו לאות חשמלי. לאחר מכן החיישן הופך את האות הזה לנתונים דיגיטליים הנשלחים למחשב לעיבוד.

החיישן הוא חלק מכריע בכל מצלמה דיגיטלית, אך הוא אינו מצלם תמונות באותה צורה כמו העין האנושית. הוא לוכד אור וממיר אותו לאות חשמלי המומר לאחר מכן לנתונים דיגיטליים שניתן לעבד על ידי מחשב.

מהו התפקיד של הצמצם במצלמה?

הצמצם הוא חור בתוך עדשת המצלמה. זה שולט כמה אור נכנס למצלמה ויוצר את התמונה. גודל הצמצם נמדד ב-f-stops.

ניתן לכוון את גודל הצמצם כדי לשלוט בכמות האור שנכנסת למצלמה ויוצרת תמונה. גודל הצמצם נמדד ב-f-stops, כאשר מספרים קטנים יותר מייצגים צמצמים גדולים יותר, ולהיפך.

צמצם הוא חור בעדשת המצלמה השולטת בכמות האור הנכנסת למצלמה.

צמצם הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בצילום. הוא קובע כמה אור נכנס לעדשה ופוגע בחיישן.

ניתן לכוונן את גודל הצמצם כדי לשלוט בכמות האור הנכנסת ומשפיעה על החשיפה. זה יכול להיות מותאם מגדול מאוד לקטן מאוד, מה שמשנה את עומק השדה שיש בתמונה שלך.

הצמצם הוא פתח מתכוונן בעדשה השולט בכמות האור שנכנסת למצלמה.

צמצם הוא חור בעדשה השולט בכמה אור עובר לחיישן המצלמה. ניתן לכוונן אותו כך שיכניס יותר או פחות אור, וזה אחד משלושה גורמים שמשפיעים על החשיפה. השניים האחרים הם מהירות תריס ו-ISO.

תוכן עניינים

שינת תינוקות ומסכים

פוסט מאיר עיניים זה בוחן את ההשפעות של חשיפת מסך על שנת התינוק, דן בהשפעות השליליות ומציע המלצות לזמן מסך מותאם לגיל. אנו מתעמקים כיצד

סטניסלב אסטרין

סטניסלב אסטרין

סטניסלב אסטרין מסביר כי למדיניות הריבית של בנק ישראל תפקיד מכריע בעיצוב הנוף הכלכלי של המדינה, בעיקר בשוק הדיור. כבנק המרכזי של ישראל, הוא קובע

דילוג לתוכן