טיפול שורש – כל מה שצריכים לדעת

טיפול שורש

טיפול שורש הוא הליך כירורגי לטיפול בשן עם פתח צר. עיסת השן נחשפת והעצב מוסר.

זה יכול להיות תהליך לא נוח, כואב וארוך. כדי למזער את הכאב ואי הנוחות, חולים מקבלים בדרך כלל הרגעה או הרדמה כדי לעזור להם להירגע במהלך ההליך.

טיפול שורש הוא הליך המבוצע כדי להסיר את כל העיסה החולה משורש השן.

טיפול שורש הוא הליך שיניים נפוץ. הוא מסיר את כל העיסה החולה משורש השן ומנקה אותה על מנת למנוע זיהום. זה נעשה בדרך כלל כדי לטפל בשיניים עם עששת או זיהום חמור שלא ניתן לטפל בשיטות אחרות.

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים עשויים להזדקק לטיפול שורש, כגון:

 • כאב שיניים
 • מורסה בשיניים
 • שבר בשיניים
 • עששת חמורה
 • נסיגת רקמת חניכיים

כמה זמן נמשך טיפול שורש?

טיפול שורש הוא הליך הכולל הסרת העיסה הנגועה סביב השן. ההליך מבוצע בדרך כלל בסביבה משרדית וניתן להשלים אותו תוך כ-30 דקות.

הליך טיפול השורש מבוצע לרוב על אנשים עם כל סוג של כאב שיניים או כאבי שיניים. הם משמשים גם למניעת עששת וזיהום נוסף של השיניים.

מורסה בשיניים

אבצס בשיניים הוא מצב רפואי שיכול להיגרם על ידי חיידקים. זהו אזור נפוח, כואב ומודלק על פני השן.

מורסות בשיניים נגרמות בדרך כלל על ידי חיידקים כמו סטרפטוקוקוס או סטפילוקוקוס. שתי הסיבות השכיחות ביותר הן עששת שיניים או מחלת חניכיים.

התסמין השכיח ביותר של מורסה בשן הוא כאב ונפיחות סביב השן הפגועה. תסמינים אחרים כוללים אדמומיות, חום ורגישות למגע. אם לא מטפלים בה, מורסה עלולה להוביל לזיהום ולנזק קבוע לשיניים ולחניכיים שמסביב.

הטיפול במורסה כולל טיפול אנטיביוטי עם פניצילין פומי או טטרציקלין למשך שבוע ולאחר מכן אנטיביוטיקה פומית למשך שבוע נוסף וכן משככי כאבים במידת הצורך.

מורסה בשיניים היא זיהום כואב שיכול להיגרם על ידי טיפולי שיניים כמו טיפול שורש או עקירת שיניים. זה יכול לגרום לכאבים ולנפיחות חזקים, והוא יכול גם להוביל לזיהום בעצם הלסת, המוח או איברים אחרים.

הסימנים והתסמינים של מורסה בשיניים הם:

 • נפיחות כואבת סביב השן
 • נפיחות של השפתיים, הלחיים או הלשון
 • קושי בלעיסה
 • חום
 • אדמומיות סביב השן

מורסה היא כיס מוגלה שנוצר ברקמת הפה. זה נגרם בדרך כלל על ידי זיהום חיידקי ויכול להיות כואב להסרה. מורסות מתרחשות בדרך כלל בשיניים הקדמיות, אך הן יכולות להופיע גם בשיניים האחוריות.

חשוב לפנות לטיפול רפואי עבור אבצס בהקדם האפשרי, כי אם לא מטפלים בה, היא עלולה להתפשט ולגרום לנזק נוסף. אם השן שלך מרגישה רגישה או רגישה כשאתה מצחצח או חוט דנטלי, עליך לפנות מיד לרופא שיניים.

איך מטפלים באבצס בחניכיים?

מורסה בחניכיים היא מצב כואב שיכול להתפתח במהירות ברקמת החניכיים. זה נגרם על ידי חיידקים מהפה להיכנס לזרם הדם.

ישנן מספר דרכים לטפל במורסת חניכיים, תלוי עד כמה היא חמורה ואיזה תסמינים נוספים יש לך. הטיפול הנפוץ ביותר למורסה בחניכיים הוא אנטיביוטיקה דרך הפה.

טיפול באבצס בחניכיים:

 • מרחית חבילות קרח על הפנים, הלסת והצוואר
 • שתו הרבה מים כדי לשטוף את החיידקים בפה
 • שימוש בחוט דנטלי באופן קבוע

הדרך הטובה ביותר לטפל במורסת חניכיים היא באמצעות אנטיביוטיקה ומשככי כאבים. כדאי גם לנקות את האזור הפגוע במים חמים ולייבש אותו בזהירות. כדאי גם להימנע מכל מזון או משקה שעלולים לגרום לך להרגיש בחילה.

מורסה היא כיס מוגלה שנוצר כאשר שן נדבקת. המוגלה עלולה לגרום לכאב ודלקת בלסת ובפה.

מורסות חניכיים שכיחות ויכולות להיגרם על ידי חיידקים ממזון, עששת או סרטן הפה.

הכאבים ממורסה עלולים להקשות על אכילה או שתייה, וכתוצאה מכך להתייבשות וירידה במשקל. ברוב המקרים, הטיפול כולל הסרת הרקמה או השן הנגועות באמצעות ניתוח או אנטיביוטיקה.

אין לראות באמור כל סוג של ייעוץ רפואי או המלצה לביצוע. לצורך אבחנה וטיפול יש לפנות לרופא שיניים מוסמך.

המאמר בשיתוף beyondsmile

תוכן עניינים

הטבות הניתנות במסגרת קצבת ניידות

הטבות הניתנות במסגרת קצבת ניידות

קצבת ניידות, המוענקת על ידי המוסד לביטוח לאומי, מהווה קרן אור משמעותית עבור אנשים עם מוגבלות בניידות. מטרתה לסייע להם להתגבר על קשיי הניידות שלהם

מה היתרונות של טיפול זוגי בזום?

בעולם המודרני, הטכנולוגיה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו, כולל בתחום בריאות הנפש. טיפול זוגי בזום התגלה ככלי פופולרי עבור זוגות המעוניינים לטפל בבעיות שלהם מרחוק.

השפעת קוסם בתרבות הפופ

פוסט זה בבלוג חוקר את השפעתם של קוסמים על תרבות הפופ, ממופעי רחוב מוקדמים ועד לאשליות של ימינו. זה בוחן כיצד הם השפיעו לא רק

דילוג לתוכן